Ranal Polyester tmel GLAS

Dvousložkový polyesterový tmel GLAS je tmel se speciálními přísadami řezaného skelného vlákna, které zvyšují mechanickou odolnost výrobku.

Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem (8 ks)
Značka: RANAL
149 Kč
Kategorie: Stavební a malířské suroviny
Záruka: 1 rok

Je doporučován k vyplnění chybějících části opravovaného dílu, k posílení míst postižených korozí. Má dobré plnící vlastnosti a přilnavost k podkladům. Vzhledem k tvrdšímu opracování a menší elastičnosti je doporučován k opravám malých ploch. Je ideálním podkladem pro nanášení dalších vrstev jiných tmelů, za účelem získání hladkého povrchu. Doporučuje se rovněž k opravám lodí, karavanů, atd.

Vhodné použití na následných podkladech:
Železo
Hliník
Plniče akrylové dvousložkové
Stará barva
Lamináty polyesterové (Pozor: Nepoužívat přímo na reaktivní plniče (washprimer), 1-komponentní akrylové a nitrocelulózové materiály).

Na tmel GLAS je možno použít:
Polyesterové tmely RANAL
Stříkací tmel UNI-SPRAY
Akrylové plniče RANAL

Poměr míchání: Tmel GLAS 100 váhových části. Tužidlo 2 – 2,5 váhových části. Pozor! Je nutno se vyvarovat předávkováním tužidla. Příčinou může být probarvení vrchního laku. Směs natuženého tmelu nikdy nevracet do nevypotřebovaného obsahu tmelu v plechovce.

Postup: Složky důkladně smíchat, zachovat poměr míchání. Tmel nanášet na přebroušený, očištěný a odmaštěný povrch. Nanášet pomocí stěrky do vrstvy o síle 4–5mm. Mezi nanášenými vrstvami dodržovat přestávky z důvodu proschnutí nanesené vrstvy tmelu. Hliníkové povrchy je nutné předem zmatnit brusnou rohoží. Při broušení „za mokra” je potřeba vrstvu tmelu důkladně vysušit. Pozor! Nepoužívat při teplotě pod 10˚С.

Doba zpracovatelnosti (od momentu smíchání s tužidlem): 4–7 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí: 20 min. při teplotě 20˚С. Čas schnutí je možno zkrátit navýšením teploty na 60˚С, po dobu 10min. Broušení: Počáteční broušení – Р80 – Р120. Barva: Zelená.

Čištění nářadí: Ředidlo do nitrocelulózových materiálu.

Záruční doba: Uskladňovat v suchém a chladném prostředí, mimo dosah tepelných zdrojů, chránit před slunečními paprsky. Záruční doba tmelů v neporušených obalech je 12měsíců, tužidel 18měsíců při teplotě 20ºC.

Bezpečnost práce: Úplné informace najdete v Bezpečnostním listu výrobku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: