FG vápenný štuk 2,5 L

Vápenný štuk Francesco Guardi Collezione je tradičně vyráběná hmota na bázi dlouho zrajícího hašeného vápna, přírodní hlíny a práškových aditiv inspirována antickými omítacími technikami.

Odstíny
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na dotaz Na dotaz (1 ks) Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Značka: GUARDI
2 125 Kč

Vápenný štuk Francesco GUARDI Collezione je exkluzivní dekorační hmota, která je inspirovaná antickými omítacími technikami. Je vyrobena na základě dlouho sezonovaného hašeného vápna, přírodní hlíny a příškové výplně. Tento výrobek se vyznačuje vysokou paropropustností a odolností proti plísni a bakteriím. Dokonale napodobuje povrch leštěného lomového kamene.

  • paropropustný
  • přirozený konečný efekt
  • možnost aplikace v exteriéru
  • vysoce vydatný

  

URČENÍ

Vápenný štuk je určen pro zdobení stěn a stropů v interiérech a exteriérech.

Je vhodný k dekorování místností v retro stylu i elegantních moderních interiérů. Ideálně se hodí k uměleckému zdobení pilířů, sloupů a pilastrů a také k nanášení na vybrané části fasád.

 

ZPŮSOB POUŽITÍ

Příprava podkladu: Vápenný štuk nanášejte na pevné, trvanlivé a rovné podklady. Podklad musí být čistý, suchý a zbavený prachu, mastnoty a jiných látek snižujících přilnavost. Před nanášením štuku je třeba na dobře vysušený a vyzrálý podklad aplikovat nátěr latexovou základní barvu GUARDI v případě použití v interiéru nebo základním přípravkem GUARDI v případě použití v exteriéru. Na čerstvé cementové a vápenocementové omítky nanášejte základní přípravek po cca 4 týdnech, na sádrové omítky po cca 2 týdnech od jejich vytvoření. Hladké povrchové vrstvy a plochy vytvořené ze systému sádrokartonových desek je bezpodmínečně nutné zbavit prachu a poté aplikovat základní přípravek, např. Akryl G . Je důležité, aby po přetření nezůstal na ruce bílý prach. V případě potřeby použijte základ Akryl G dvakrát a poté po příslušné době aplikujte latexovou základní barvu GUARDI. Stěny pokryté tapetou: tapetu pečlivě odstraňte, vrstvy lepidla smyjte vodou s malířským mýdlem a nechte zcela vyschnout. Místa pokrytá plísní nebo houbou mechanicky očistěte a dezinfikujte přípravkem na hubení hub a řas Biotox Total.

 

Nanášení štuku lze zahájit po vyschnutí základní vrstvy, tj. po cca 6 hodinách od aplikace základního nátěru při vysychání v optimálních podmínkách (teplota +20°C, vlhkost 60%). Čím lépe je podklad připraven, tím lepší bude konečný efekt.

 

Způsob nanášení: Na povrch s vyschlým základovým nátěrem naneste benátským hladítkem INOX první vrstvu štuku ve vrstvě se stejnou tloušťkou a dávejte pozor, abyste vytvořili hladký povrch. Tento úkon provádějte na malých plochách a v různých směrech tak, aby byl postupně pokrytý celý povrch. Po uplynutí nejméně šesti hodin po malých kouscích nanášejte druhou vrstvu. Přebytek hmoty odstraníte přetíráním povrchu čistou hranou hladítka. Po zaschnutí druhé vrstvy (min. 6 hod.) naneste třetí, nejtenčí vrstvu a současně ji vyrovnávejte a vyhlazujte „do ztracena“. Během prosychání třetí vrstvy, tedy po cca 10 min. od aplikace, štuk „leštíme“ opakovaným silným přetíráním ostrou hranou hladítka po povrchu štuku. Během leštění je nutné udržovat hranu hladítka dokonale čistou. Pro další zabezpečení a dosažení větší hloubky barvy naneste po cca 7 dnech vosk Francesco GUARDI. Malé množství vosku naneseme na hranu hladítka, rovnoměrně roztíráme tenkou vrstvu na plochu cca 0,5 m2 a poté leštíme měkkým hadříkem, např. flanelem nebo mechanickou automobilovou leštičkou. Použitý vosk dodá lesk a ztemní barvu.

 

Aplikační video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: