FG hmota s efektem betonu 15 kg

Hmota s efektem betonu Francesco GUARDI Collezione je moderní, továrně zhotovená šedá hmota vyráběná na bázi nejkvalitnější akrylové pryskyřice a jemně mletých minerálních plniv.

Skladem (1 ks)
Značka: GUARDI
1 390 Kč
Kategorie: Kolekce Francesco Guardi
Hmotnost: 15 kg

Hmota s efektem betonu Francesco GUARDI Collezione je moderní, továrně zhotovená šedá hmota vyráběná na bázi nejkvalitnější akrylové pryskyřice a jemně mletých minerálních plniv.

 

  • odolná proti otěru
  • snadno se aplikuje a tvaruje
  • velmi dobrá přilnavost k různým podkladům
  • barvená do šedého odstínu
  • vytváří matový povrch - imitaci betonu
  • do interiéru i exteriéru

  

URČENÍ

Hmota je určena pro zdobení stěn v interiérech i exteriérech na různých podkladech, np. na cementových omítkách, vápenocementových omítkách a sádrokartonových deskách. Výrobek lze aplikovat v místnostech s dočasně zvyšenou vlhkostí vzduchu (kuchyně, koupelna), ale bez styku s vodou. Výborně se hodí do moderních prostor a vytváří syrový industriální efekt s charakteristickými nerovnostmi.

 

PŘÍPRAVA PODKLADU

Hmotu s efektem betonu GUARDI nanášejte na pevné a trvanlivé podklady. Podklad musí být čistý, suchý a zbavený prachu, mastnoty a jiných látek snižujících přilnavost. Řádně osušený a připravený podklad před aplikací ošetřete základním nátěrem Francesco GUARDI. Na čerstvé cementové a vápenocementové omítky naneste základní barvu po uplynutí cca 4 týdnů od jejich zhotovení a na sádrové omítky po uplynutí cca 2 týdnů od zhotovení. Štěrky a sádrokartonové desky se musí odprášit a následně nanést základní barvu, např. Fixgrunt U. Je důležité, aby po potření povrchu na dlani nezůstal bílý prach. V případě potřeby použijte základní barvu Fixgrunt U dvakrát a po uplynutí příslušné doby naneste základní barvu Francesco GUARDI. Stěny pokryté tapetou: tapetu důkladně odstraňte a následně odstraňte lepidlo vodou s malířským mýdlem a nechte úplně vyschnout. Místa pokrytá plísní očistěte mechanicky a vydezinfikujte fungicidním přípravkem Biotox Total. Nezávisle na druhu podkladu před nanášením Hmoty s efektem betonu použijte základní barvu Francesco GUARDI. Nanášení hmoty je možné zahájit po vyschnutí základního nátěru, tedy po min. 6 hodinách od nanesení základního nátěru při vysychání v optimálních podmínkách (teplota +20°C, vlhkost 60%).

 

PŘÍPRAVA VÝROBKU

Výrobek před použitím dobře zamíchejte a v případě potřeby rozřeďte čistou vodou (max. 5%).

 

ZPŮSOB POUŽITÍ

Hmotu nanášejte ocelovým hladítkem nebo benátským hladítkem na plochu ošetřenou základním přípravkem ve vrstvě cca 1 – 2 mm. Po vyschnutí první vrstvy, tj. po min. 6 hodinách naneste na celý povrch další rovnoměrnou vrstvu a následně přikročte k vytváření struktury. Podle efektu, kterého chcete dosáhnout, můžete strukturu vytvářet např.:

  • kolmým přikládáním čistého hladítka na různá místa na stěně;
  • vyškrábáváním struktury imitující úbytky okrajem hladítka;
  • přilepením fólie na omítnutou plochu, jejím přitlačováním pomocí malířského válečku a odlepením, následně vyhlazením kovovým hladítkem v různých směrech;
  • tvarováním suchým plyšovým válečkem v různých směrech a na různých místech na zdi.

 

Nezávisle na zvolené technice vytváření struktury můžete např pomocí šroubováku vyškrábávat libovolné vzory, např. drážky imitující spojení betonových desek.

V každém případě po uplynutí cca 10 – 20 minut po vytvoření struktury (jakmile se hladítko přestane lepit ke stěně) vyhlaďte celou plochu hladítkem tak, aby se nevytvořila zesílená místa a zůstaly lokálně prohlubně ve struktuře omítky. Pro prodloužení tzv. otevřené doby je přípustné navlhčit povrch hmoty vodou z ostřikovače. Pro získání vrstvy se zvýšenou odolností proti smývání nebo zvýraznění struktury jiným barevným odstínem doporučujeme omítnutou plochu natřít lazurovací barvou z kolekce Francesco Guardi.

 

Aplikační video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: